Naugarduko g. 102-403, Vilnius, tel./fax: (+370 5) 277 90 36

Pasirinkite kalbą:

Lietuvos nacionalinė

Ekspeditorių ir logistų asociacija

Fiata

Savaitės įvykiai

COVID-19: Prastovos ir darbas iš namų

Pirmadienis, 2020 Kovas 23 10:19

Pateikiame Advokato Mindaugo Šimkūno, Advokato Mindaugo Šimkūno ir partnerių kontoros VERUM vadovaujančio partnerio bei Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos LINEKA prezidiumo nario įžvalgas darbo teisės ir darbo vietų optimizavimo tema.

Įsigaliojęs karantino režimas krovinių gabenimo veiklos tiesiogiai neliečia, tačiau, neabejotina, kad nepalanki epideminė COVID-19 situacija šios ūkio šakos įmonių neaplenks. Vežimo ir ekspedijavimo sektoriaus įmonės jau susiduria su dilema, kai darbo krūvis mažėja, ima dominuoti nuotolinis darbas, ir tuo pat metu išlieka siekis išsaugoti esamą kolektyvą. Kokios gi yra darbo teisinės priemonės optimizuoti darbo samdos kaštus, (tikėkimės) laikinai mažėjant tokios darbo jėgos poreikiui.

Skaityti daugiau...
 

COVID-19 ir vežėjo įsipareigojimų nevykdymas

Ketvirtadienis, 2020 Kovas 19 08:58

COVID-19 atvejų Europoje fiksuojama vis daugiau, situacija keičiasi pakankamai greitai. Viešoje erdvėje pasigirsta nuomonės, kad tolimųjų reisų vairuotojų  profesija yra pati saugiausia. Esą vairuotojas, yra saugiausiai  saviizoliuotas, nelipa iš vilkiko kabinos, nes nedalyvauja krovinių pakrovimo ir iškrovimo procese, krovinio vežimo ir kitus dokumentus vairuotojas gauna per atstumą, per langą, nekontaktiniu būdu. Advokatų kontoros VERUM vadovaujantis partneris, Lietuvos nacionalinės ekspeditorių ir logistų asociacijos LINEKA prezidiumo narys Mindaugas Šimkūnas su tokia nuomone nesutinka:

Skaityti daugiau...
 
Puslapis 1 iš 2