Naujienos

Lietuvos ir Kazachstano transporto atstovų susitikimas Vilniuje

2024 05 20


Gegužės 17 dieną asociacijos prezidentas Tautginas Sankauskas, prezidiumo nariai Gediminas Kuncevičius ir Vytautas Verbickas dalyvavo dvišaliame Lietuvos ir Kazachstano transporto institucijų ir transporto verslo atstovų susitikime, vykusiame Kazachstano ambasadoje Vilniuje. Susitikimą inicijavo Kazachstano ambasada padedant Lietuvos pramonininkų konfederacijai.
Kazachstano Ambasadorius Timuras Urazajevas įžanginėje kalboje pažymėjo, kad Kazachstano tranzito ir transporto potencialo plėtra yra neatsiejama pastaraisiais metais mūsų šalies vyriausybės vykdytų plataus masto ekonominių reformų dalis. Jis taip pat pabrėžė renginio svarbą tolesnei abiejų šalių prekybinės ir ekonominės sąveikos plėtrai.
Kazachstano transporto ministras Maratas Karabajevas kalbėjo apie vykdomus darbus didinant krovinių gabenimą Trans-Kaspijos tarptautiniu transporto maršrutu (TITR), įskaitant Aktau ir Kuryk jūrų uostus, dėl kurių, remiantis šių metų 4 mėnesių rezultatais, apimtys eismo šiuo maršrutu išaugo 15 proc. Krovinių pervežimo per Kuryk uostą tempas išaugo 34%, o Aktau uoste – 27% konteinerių. Šiemet planuojama gilinti Kuryk uostą, kad būtų užtikrintas pakankamas gylis laivams įplaukti. Kazachstano ministras pakvietė Lietuvos investuotojus bendrai įgyvendinti infrastruktūros projektus.
Lietuvos Respublikos susisiekimo viceministras Julius Skachkauskas išreiškė Lietuvos susidomėjimą didinti krovinių pervežimo apimtis per TITR. Jis pažymėjo, kad praėjusiais metais Lietuvos nacionalinės geležinkelių bendrovės „LTG Cargo“ įstojimas į „TITR tarptautinę asociaciją“ atveria naujas galimybes didinti krovinių gabenimo tarp Kazachstano ir Lietuvos apimtis.
Po oficialiosios dalies verslo forumas tęsėsi B2B derybų tarp Kazachstano ir Lietuvos įmonių formatu. Tai yra svarbus žingsnis siekiant plėtoti ekonominį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Kazachstano, ypač transporto ir logistikos sektoriuose.

Parašykite mums