Naujienos

FIATA pasaulinis kongresas. Išrinktas naujas federacijos prezidentas.

2023 10 11


Praeitą savaitę, spalio mėn. 4-6 dienomis Briuselyje vyko FIATA pasaulinis kongresas, kuriame dalyvavo maždaug 650 dalyvių iš 80 šalių.
 
Kongreso metu buvo priimti ir  patvirtinti 3 nauji federacijos nariai, o bendras asocijuotų narių skaičius išaugo iki 114. Buvo akcentuota, kad tai yra teigiamas ženklas, rodantis kad per pastaruosius metus federacija sustiprino tarptautinį bendradarbiavimą dėka FIATA prezidento bei generalinio direktoriaus aktyvaus darbo ir lankymosi įvairiose šalyse.
 
2023 m.spalio 6 dieną vykusiame visuotiniame rinkimų susirinkime dalyvavo daugiau nei 200 dalyvių, kurių didžioji dauguma dalyvavo tiesiogiai.
 
Remiantis Federacijos įstatais Posėdyje buvo aptarti šie svarbiausi klausimai - Prezidento ataskaita už jo pirmininkavimo laikotarpį; naujų narių priėmimas; garbės nario suteikimas; praėjusios kadencijos prezidiumo narių atleidimas ir naujų narių rinkimai, atnaujinto narių dalyvavimo FIATA veikloje kodekso priėmimas.
Vienas iš svarbiausių 2023 m. visuotinio rinkimų susirinkimo akcentų buvo kandidatų patvirtinimas visoms FIATA pareigoms – patvirtinta 12 naujai išrinktų prezidiumo narių, viceprezidentai, bei 13 įvairių FIATA institutų ir organų pirmininkų. Federacijos valdymo organuose atsirado daug naujų veidų. Artimiausiomis savaitėmis bus pasiskirstyta specialiomis funkcijomis, kurias vykdys naujai patvirtinti FIATA prezidiumo nariai.
 
Posėdžio dalyviai savo balsų dauguma patvirtino naujai išrinktą FIATA prezidentą Turgutą Erkeskiną, Turkijos asociacijos UTIKAD prezidentą, bei vice prezidentus - Thomas Sim, (Singapūras) Jensas Roemeris, (Belgija) Marc Bibeau (Kanada).
Generaliniu sekretoriumi vienbalsiai buvo patvirtintas  Robert Keen, BIFFA, Jungtinė Karalystė, federacijos Revizoriumi -  Neilas Tayloras, ALOG, Čilė.
Kadenciją baigęs prezidentas dr. Ivanas Petrovas, NSBS, Bulgarija, pažadėjo visapusiškai palaikyti būsimą prezidentą J. Erkeskiną, padrąsino ir padėkojo prezidiumo nariams už jų rekomendacijas ir mintis apie naująją vadovybę.
 
Ponas J. Erkeskinas kalbėjo apie šimtmečio poreikius ir dinamiškus ekspedijavimo veiklos pokyčius ir iššūkius, su kuriais susiduria Federacijos nariai, kaip vieninga krovinių gabenimo bendruomenė. „FIATA yra stipresnė nei bet kada anksčiau, vedama besąlygiško įsipareigojimo vertybėmis, kurios apibrėžia mūsų tikslą: kompetenciją, bendradarbiavimą, inovacijas, atsidavimą ir atsakomybę. Šiandien paskelbiame naują strateginę viziją, kuri suteiks galių visam logistikos sektoriui. Tikime transformacijos galia, ir ši galia kils iš mūsų pačių vidaus.
 
Naujai patvirtintas Federacijos prezidentas savo kalboje teigė: „Mūsų pasaulinis buvimas yra didžiulis ir turi didžiulį potencialą formuoti logistikos pramonę. Kartu galime panaudoti savo išteklius ir žinias, kad sukurtume labiau tarpusavyje susijusią tiekimo grandinę. Ateityje, kurioje logistika ir jos supaprastinti procesai bei skaidrumas turės didžiulę reikšmę pasaulinės prekybos ir ekonomikos vystymuisi, taps tvarumo varomoji jėga“.
 
Buvęs prezidentas dr. Ivanas Petrovas iškilmingai perdavė naujajam prezidentui J. Erkeskinui simbolinę auksinę grandinėlę ir auksinį ženkliuką, dabar patobulintą sidabru. J. Erkeskinas taip pat įteikė nedidelę dovanėlę buvusiam prezidentui. Jis pabrėžė, kad „vertė yra didesnė už mūsų egzistenciją, kad tai yra ypatingas artefaktas iš Anatolijos kurio pagalba, kaip buvo manoma, norai tampa realybe“.
 
Daugiu informacijos apie pasaulinį FIATA kongresą rasite Federacijos tinklalapyje adresu: FIATA International Federation of Freight Forwarders Associations
 

Parašykite mums