Naugarduko g. 102-403, Vilnius, tel./fax: (+370 5) 277 90 36

Pasirinkite kalbą:

Lietuvos nacionalinė

Ekspeditorių ir logistų asociacija

Fiata

Įsigalioja naujos ekspedijavimo taisyklės

Ketvirtadienis, 2015 Gegužė 28 14:30

Lietuvos nacionalinė ekspeditorių ir logistų asociacija LINEKA šiandien vykusiame kongrese patvirtino naujas bendrąsias ekspedijavimo sąlygas, kuriomis nuo šiol vadovausis Lietuvoje veiklą vykdantys ekspeditoriai ir logistikos bendrovės. Naujasis dokumentas pakeis dar nuo 1997 metų galiojusias ir šiuo metu jau nebeaktualias ekspedijavimo taisykles.

 

 

Naują teisinį dokumentą rengusios advokatų kontoros VERUM vadovaujantis partneris, advokatas Mindaugas Šimkūnas teigia, kad naujosios ekspedijavimo sąlygos ne tik aiškiau reglamentuos transporto įmonių veiklą, bet ir padės lengviau ir operatyviau spręsti iškilusias teisines problemas ar ginčus.

“Šis teisės aktas reglamentuos ekspeditoriaus statusą, santykius su jo užsakovais, jo teises, pareigas, atsakomybę, apims pretenzijų, ginčų nagrinėjimo eigą ir tvarką. Visa tai tiksliai apibrėžiama viename dokumente, todėl transporto įmonių veiklos organizavimas žymiai palengvės,” – komentuoja advokatas Mindaugas Šimkūnas.

Šiaurės šalių ekspeditorių asociacijos pavyzdžiu parengtos sąlygos galios asociacijos nariams ir visiems kitiems ūkio subjektams, kurie sutiks jas taikyti. Asociacijos LINEKA prezidentas Tautginas Sankauskas sako, kad naujomis taisyklėmis siekiama ne tik palengvinti asociacijos narių veiklos organizavimą, bet ir kelti ekspeditoriaus, kaip transporto ir logistikos verslo subjekto, konkurencingumą.

“Dabartinės aplinkos sąlygomis labai svarbus ekspeditorių konkurencingumas. Transporto ir logistikos sektoriaus yra ketvirtas pagal svarbą po pramonės prekybos ir žemės ūkio. Mūsų sektoriaus indėlis į šalies BVP šiuo metu sudaro apie 13 proc. Naujosios ekspedijavimo sąlygos tai dar vienas žingsnis kokybės bei efektyvesnio bendararbiavimo su užsienio partneriais link.” – teigia T. Sankauskas.

Lietuvos nacionalinė ekspeditorių ir logistų asociacija įkurta 1993 metais ir šiuo metu vienija 65 narius - įmones ir organizacijas, užsiimančias krovinių ekspedijavimo, logistikos bei su šiuo verslu susijusiomis paslaugomis. Asociacijos veikla apima narių interesų atstovavimą vyriausybinėse, socialinėse bei tarptautinėse organizacijose, ryšių plėtojimą su tarptautinėmis krovinių ekspedijavimo ir logistikos įmonėmis, profesinį ekspeditorių mokymą bei jų teikiamų paslaugų kokybės gerinimą. LINEKA yra tarptautinės ekspeditorių asociacijų federacijos FIATA narė. Daugiau apie asociacijos veiklą galima sužinoti www.lineka.lt

Advokatų kontora VERUM rinkoje veikia nuo 2000-ųjų metų, teikdama kompleksines teisines paslaugas verslo įmonėms ir privatiems asmenims. Kontoros teisininkai konsultuoja verslo ir šeimos teisės klausimais, atstovauja klientams teismuose bei arbitraže, baudžiamosiose bylose, sprendžia su darbo santykiais susijusius klausimus. Daugiau apie kontoros teikiamas paslaugas galima sužinoti www.verum.lt

Detalesnė informacija:

Mindaugas Šimkūnas
VERUM vadovaujantis partneris, advokatas
T. +370 612 54 338, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

Tautginas Sankauskas
Asociacijos LINEKA prezidentas
T.: +370 699 13425, Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai